Skip to content

Start
Komunikat
17.04.2018.

Z dniem 17.04.2018 roku z uwagi na poprawę sytuacji epidemiologicznej w zakresie zachorowalności na grypę i schorzenia grypopodobne odwołuje się wprowadzony w terminie wcześniejszym zakaz odwiedzin pacjentów w następujących oddziałach:

  • Oddział dermatologiczny,
  • Oddział kardiologiczny,
  • Zakład opiekuńczo-leczniczy
 
Modernizacja szpitalnego oddziału ratunkowego
13.04.2018.

Image 

SZPITAL WOJEWÓDZKI IM. JANA PAWLA II W BEŁCHATOWIE
realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn.

„PODNIESIENIE JAKOŚCI I DOSTĘPNOŚCI DO USŁUG ZDROWOTNYCH Z ZAKRESU RATOWNICTWA   MEDYCZNEGO – MODERNIZACJA SZPITALNEGO ODDZIAŁU RATUNKOWEGO SZPITALA WOJEWÓDZKIEGO IM. JANA PAWŁA II W BEŁCHATOWIE”
w ramach Działania 9.1 Infrastruktura ratownictwa medycznego Osi priorytetowej IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

 

Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa zdrowotnego poprzez podniesienie jakości
i dostępności do usług z zakresu ratownictwa medycznego, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego standardu infrastruktury Szpitalnego oddziału ratunkowego w Szpitala Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie.

Realizacja wyżej wymienionego projektu przyczyni się do zapewnienia wysokiej jakości świadczonych przez Szpital usług medycznych  w zakresie:  wstępnej segregacji i kwalifikacji chorych, wykonywania wszelkich czynności stabilizujących funkcje życiowe pacjenta, przeprowadzania wstępnej diagnostyki, podjęcia leczenia w zakresie niezbędnym  do uzyskania stabilizacji funkcji życiowych. Pacjenci SOR zyskają nowoczesną,  dobrze zorganizowaną pomoc medyczną udzielaną w odnowionej bazie lokalowej przez 24 godziny na dobę.   

Całkowita wartość projektu: 2 607 432,54 PLN

Wkład Funduszy Europejskich: 2 216 317,65 PLN

 

Mechanizm umożliwiający sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych.

Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie jako beneficjent projektu realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 pn.: „Podniesienie jakości i dostępności do usług zdrowotnych z zakresu ratownictwa medycznego – modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie” informuje:

Instytucja Zarządzająca POIiŚ wdrożyła mechanizm umożliwiający sygnalizowanie potencjalnych nieprawidłowości lub nadużyć w wykorzystaniu środków unijnych
w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać za pośrednictwem adresu
e-mail: 
naduzycia.POIS@mir.gov.pl lub specjalnego formularza, zamieszczonego na stronie: http://www.pois.gov.pl/nieprawidlowosci.

Przyjęte rozwiązanie sprzyjać będzie realizacji projektu w sposób etyczny, jawny i przejrzysty.

Więcej informacji na temat mechanizmu znajduje się na stronie internetowej Instytucji Zarządzającej: http://www.pois.gov.pl/nieprawidlowosci

 

 

 

Czytaj całość…
 
Wielkanocne spotkanie
23.03.2018.

W naszym szpitalu już wiosna. I to nie wyłącznie zasługa dekoracji i wielkanocnego spotkania, które dzisiaj odbyło się w naszym szpitalu, ale przede wszystkim za sprawą radosnych informacji. Już niebawem bowiem powiew (a w zasadzie tornado) świeżości przejdzie przez szpitalne bloki operacyjne, niosąc za sobą nową jakość. Rusza bowiem największa w historii bełchatowskiego szpitala inwestycja - o czym podczas spotkania poinformował Witold Tomaszewski- od kilku dni pełniący obowiązki dyrektora naszej placówki. Ale na tym nie koniec dobrych wiadomości. Firmy zrzeszone w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Bełchatowie ufundowały naszym chirurgom DERMATOM – urządzenie do pobierania i przygotowania skóry do przeszczepów autogenicznych. Dziękujemy!!!

Image 

Galeria zdjęć

 
Komunikat
19.03.2018.

Dyrekcja Szpitala informuje, że z powodu zwiększonej zachorowalności na grypę i infekcje grypopodobne, z dniem 13.03.2018r. wstrzymuje się do odwołania odwiedziny w Oddziale kardiologicznym.

 
Szyjemy dla dzieciaków z oddziałów szpitalnych
05.03.2018.

Cel grupy "Szyjemy dla dzieciaków z oddziałów szpitalnych" osiągnięty. Uśmiech najmłodszych pacjentów naszego szpitala, obdarowywanych wyrobami hand made stworzonymi przez ogólnopolską grupę miłośniczek szycia na maszynie i szydełkowania, wywołany!!!

Dziękujemy bardzo za przepiękne poduszki, maskotki, opaski i inne akcesoria, które bardzo przypadły do gustu maluchom. Przy okazji zachęcamy innych do podobnych inicjatyw w naszym szpitalu.

Image 

 

Galeria zdjęć

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 17 - 24 z 230
Top