Skip to content

Start
Unijne pieniądze dla Szpitala
28.10.2009.

Blisko 40 milionów złotych - tyle może uzyskać na modernizację Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie; pieniądze pochodzić mają z funduszu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013 oraz z dotacji Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Image

Procedura przyznawania środków z funduszy unijnych jest skomplikowana - mówi Ewa Zaleska, główny specjalista ds. organizacji Szpitala - jest także rozłożona w czasie. Decyzję odnośnie projektów złożonych w tym roku poznamy wiosną 2010. Całkowity koszt planowanych inwestycji wynosi 51,6 mln; mamy nadzieję na dofinansowanie rzędu 80%.

 

Czytaj całość…
 
Nowy echokardiograf już działa
21.10.2009.

Dobra wiadomość dla pacjentów oddziału kardiologicznego naszego szpitala - kilka dni temu oddział wzbogacił się o nowoczesny aparat do badań echokardiograficznych.Aparat do echokardiografii to podstawowe urządzenie nowoczesnego oddziału kardiologicznego.

Przez przyłożenie sondy echokardiograficznej do klatki piersiowej możemy bezboleśnie zajrzeć do wnętrza serca pacjenta, ocenić wielkość jego jam, grubość i kurczliwość mięśnia sercowego oraz pracę zastawek serca.

Image

Czytaj całość…
 
Galeria
21.10.2009.

Na stronie internetowej naszego szpitala dodaliśmy zakładkę "Galeria" - będziemy tam systematycznie umieszczać zdjęcia, dokumentujące codzienną pracę placówki jak i wydarzenia, którymi chcemy się z Państwem podzielić.

Image

Zaglądajcie tam często - to prosty sposób na poznanie Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie od kuchni. Na dobry początek wybraliśmy zdjęcia z Traktu Porodowego na oddziale ginekologiczno-położniczym (oddanego do użytku po trzymiesięcznym remoncie) oraz ćwiczenia z ewakuacji pacjentów i personelu Oddziału Zakaźnego.

 
Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych
15.10.2009.

Już po raz trzeci pacjenci Oddziału Psychiatrycznego I ze Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie wzięli udział w Przeglądzie Twrczości Osób Niepełnosprawnych.

Image

Tegoroczna jubileuszowa X-ta edycja imprezy odbywała się pod patronatem Starosty Powiatu Bełchatowskiego. W sali Miejskiego Ośrodka Kultury swój dorobek artystyczny oprócz naszych pacjentów, prezentowali pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej.

 
Centrum Kardiologii Inwazyjnej
14.10.2009.

Z usług Centrum Kardiologii Inwazyjnej, działającego przy szpitalu wojewódzkim w Bełchatowie korzystają już pierwsi pacjenci. Na razie to tzw. ostre przypadki - chorzy przywożeni są do placówki ze szpitalnych oddziałów ratunkowych, ze zdiagnozowanym zawałem mięśnia sercowego.

Image

Za kilka tygodni Centrum zaczenie obsługiwać pozostałych pacjentów; na miejscu będzie można wykonać badanie stwierdzające drożność naczyń krwionośnych, udrożniać żyły i tętnice.

- Szpitala w Bełchatowie - mówi dyrektor placówki, Mirosław Leszczyński - nie stać było na uruchomienie takiego oddziału. Dlatego oddaliśmy część niewykorzystywanych pomieszczeń firmie zewnętrznej. CKI poszerzy w znaczny sposób zakres naszej opieki nad pacjentem, bowiem na miejscu będzie aparat angiograficzny - do tej pory z takiego sprzętu w naszym mieście korzystać nie było można. Nie mówiąc już o tym, że pacjentów z zawałem wozić musieliśmy do Łodzi czy Sieradza; zyskujemy zatem czas, a przecież przy zawale liczy się każda minuta.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 nast. » koniec »»

Pozycje :: 193 - 200 z 215
Top