Skip to content

Start
Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych
15.10.2009.

Już po raz trzeci pacjenci Oddziału Psychiatrycznego I ze Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie wzięli udział w Przeglądzie Twrczości Osób Niepełnosprawnych.

Image

Tegoroczna jubileuszowa X-ta edycja imprezy odbywała się pod patronatem Starosty Powiatu Bełchatowskiego. W sali Miejskiego Ośrodka Kultury swój dorobek artystyczny oprócz naszych pacjentów, prezentowali pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej.

 
Centrum Kardiologii Inwazyjnej
14.10.2009.

Z usług Centrum Kardiologii Inwazyjnej, działającego przy szpitalu wojewódzkim w Bełchatowie korzystają już pierwsi pacjenci. Na razie to tzw. ostre przypadki - chorzy przywożeni są do placówki ze szpitalnych oddziałów ratunkowych, ze zdiagnozowanym zawałem mięśnia sercowego.

Image

Za kilka tygodni Centrum zaczenie obsługiwać pozostałych pacjentów; na miejscu będzie można wykonać badanie stwierdzające drożność naczyń krwionośnych, udrożniać żyły i tętnice.

- Szpitala w Bełchatowie - mówi dyrektor placówki, Mirosław Leszczyński - nie stać było na uruchomienie takiego oddziału. Dlatego oddaliśmy część niewykorzystywanych pomieszczeń firmie zewnętrznej. CKI poszerzy w znaczny sposób zakres naszej opieki nad pacjentem, bowiem na miejscu będzie aparat angiograficzny - do tej pory z takiego sprzętu w naszym mieście korzystać nie było można. Nie mówiąc już o tym, że pacjentów z zawałem wozić musieliśmy do Łodzi czy Sieradza; zyskujemy zatem czas, a przecież przy zawale liczy się każda minuta.

Czytaj całość…
 
Przeprowadzka rehabilitacji ambulatoryjnej
12.10.2009.

Zakład Rehabilitacji przejął obowiązki rehabilitacji ambulatoryjnej, bowiem pomieszczenia wykorzystywane dotychczas na potrzeby ambulatorium posłużą do stworzenia nowoczesnego Zakładu Terapii i Diagnostyki Endoskopowej.

Image

Nowy Zakład Rehabilitacji świadczyć będzie usługi dla wszystkich Pacjentów, wymagających porad i opieki z zakresu dysfunkcji narządu ruchu będącego następstwem zmian pourazowych, wad wrodzonych, schorzeń zapalnych tkanki łącznej, osteoporozy, choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa i stawów, uszkodzeń OUN oraz leczenia innych schorzeń wymagających kompleksowej rehabilitacji.

 
Dzień Zdrowia Psychicznego
12.10.2009.

10 października obchodzony jest na całym świecie jako Dzień Zdrowia Psychicznego. W tym roku połączyliśmy te obchody z jubileuszem X-lecia Oddziału Psychiatrycznego nr II, zarządzanego przez ordynatora Marcina Budnika.

 Image

Czytaj całość…
 
Elewacja
12.10.2009.

Wykorzystując sprzyjającą aurę wyprzedzamy kalendarz i wiosenne porządki robimy już jesienią. Kończą się właśnie prace malarskie - odnawiamy elewacje budynków szpitalnych. A ponieważ nie wszystkie placówki medyczne w Polsce mogą poszczycić się tak znakomitym patronem, jakiego posiada Szpital w Bełchatowie, na frontowej ścianie powstał widoczny z daleka napis przypominający o decyzji rady miejskiej z 07 kwietnia 1989 roku - nadaniu Szpitalowi imienia Jana Pawła II.

Image

 
«« start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 nast. » koniec »»

Pozycje :: 201 - 208 z 220
Top