Skip to content

Start
Bełchatowskie firmy wspierają Szpital
18.07.2016.
Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Produkcyjne "INKOM" Sp. z o.o.,  Meble HARD,  Kruszywa BIS Sp. z o.o. Oddział w Bełchatowie

to firmy, które sfinansowały meble do pomieszczeń biurowych w Oddziale dermatologicznym oraz w Zakładzie opiekuńczo – leczniczym, fundując tym samym lekarzom oraz pielęgniarkom komfortowe warunki pracy. Dotychczasowe bowiem trzydziestoletnie biurka, szafy, krzesła zostały wymienione na ergonomiczne, eleganckie i wysokiej jakości meble.

ImageImageImageImage 

Darowizny przekazane przez firmy stanowią niezwykle istotną pomoc. Środki finansowe Szpitala są przeznaczane na bieżącą działalność oraz inwestowane przede wszystkim w obszary bezpośrednio związane z procesem leczniczym, rehabilitacyjnym czy diagnostycznym. Zawsze pacjent i jego potrzeby zajmują priorytetowe miejsce w podziale naszych funduszy. Często więc zwyczajnie brakuje na odnowienie pomieszczeń pracowniczych.

Nasi Darczyńcy spełniają więc marzenia naszych pracowników zapewniając im przyjemne, wygodne i bardzo ładne warunki w pomieszczeniach służących do odbywania odpraw, konsultacji, narad, do wypełniania dokumentacji medycznej, rozmawiania z pacjentami i ich rodzinami, wykonywania pracy administracyjnej czy odpoczynku i spożycia posiłku. Bardzo Państwu za to dziękujemy.

ImageImage

 


 
Oddział okulistyczny czasowo zamknięty
13.07.2016.

Z uwagi na konieczność przeprowadzenia prac modernizacyjnych, decyzją Wojewody Łódzkiego w miesiącu sierpniu nastąpi czasowe zaprzestanie działalności Oddziału okulistycznego w terminie

od 1 sierpnia 2016r. do 31 sierpnia 2016r.

 
Chwalimy sie naszą kadrą
11.07.2016.

ImageOstatnio przedstawiliśmy Państwu wydarzenie, którego organizatorem był nasz Oddział chirurgiczny ogólny – XVI Forum Młodych Chirurgów. Zaprosiliśmy również do zapoznania się z dorobkiem naukowym Oddziału chirurgicznego ogólnego. Kto jeszcze tego nie zrobił koniecznie musi kliknąć w ten link http://www.szpital-belchatow.pl/content/view/45/37/. Tym bardziej, że lista publikacji wydłużyła się o pozycję wydaną ostatnio pt.: „Leczenie metodą otwartego brzucha – kiedy i jak” (spis treści w załączeniu).

 

10 osób z naszego Szpitala brało udział w tym przedsięwzięciu: 9 osób z Oddziału chirurgicznego ogólnego oraz Ordynator Oddziału anestezjologii i intensywnej terapii - Jacek Nowak. Szczegóły publikacji: http://medbook.com.pl/ksiazka/pokaz/id/13900/tytul/leczenie-metoda-otwartego-brzucha-kiedy-i-jak-walczak-banasiewicz-trzeciak-termedia

 

Gratulujemy sukcesu!

 

Image  SPIS TREŚCI

 

 

 
Oddział Kardiologiczny doposażony dzięki Gminie Kleszczów
11.07.2016.

ImageDzięki wsparciu finansowemu w wysokości 50.000,00 zł przeznaczonemu przez Radę Gminy Kleszczów oraz Wójta Gminy Kleszczów dla Oddziału kardiologicznego w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie, doposażono Oddział w aparaturę i sprzęt medyczny służący diagnostyce osób z chorobami układu krążenia. Dokonano zakupu elektrokardiografu, systemu do prób wysiłkowych oraz systemu Holter.

Zakup wymienionych pozycji w bezpośredni sposób przyczyni się do podniesienia jakości udzielanych świadczeń medycznych. W Oddziale kardiologicznym z powodu zaburzeń układu krążenia hospitalizowanych jest bowiem rocznie około 700 pacjentów, a średnia długość pobytu wynosi ok. 5 dni.

Niestety zaburzenia układu krążenia stanowią najczęściej występujące, o tendencji zwyżkowej, zachorowania wśród mieszkańców województwa łódzkiego i są zakwalifikowane jako choroby cywilizacyjne. Po raz kolejny jednak władze Gminy Kleszczów zaangażowały się w podnoszenie standardów życia mieszkańców regionu. w sferze opieki zdrowotnej. Dziękujemy.

[GALERIA ZDJĘĆ]

 
Ogłoszenie
07.07.2016.

OGŁOSZENIE

o zgłaszaniu kandydatur do odznaczenia Medalem AMICUS SALUTIS

Mając na uwadze zbliżające się uroczystości związane z Jubileuszem 30-lecia działalności Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie, generujące okazję do uhonorowania osób i instytucji szczególnie zasłużonych dla naszej placówki poprzez stałe materialne wspieranie Szpitala i tym samym pomoc w utrzymaniu i podwyższaniu standardu usług medycznych, a także promocję Szpitala ogłaszam, że w terminie do dnia 31.07.2016r. można zgłaszać propozycję kandydatur do odznaczenia Medalem AMICUS SALUTIS. Zgłoszenia należy dokonać na druku stanowiącym Załącznik nr 2 do Zarządzenia Nr 9A/2012 z dnia 14.02.2012r.

 

Przewodniczący Kapituły Medalu AMICUS SALUTIS

 

 

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 41 - 48 z 220
Top