Skip to content

Start
Nominacja do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2016
30.05.2016.
Image
 
cd. odnawiania traktów komunikacyjnych na terenie Szpitala
25.05.2016.

W 2014 roku dzięki poparciu mieszkańców Miasta Bełchatów w głosowaniu na rozdysponowanie środków finansowych w ramach Budżetu Obywatelskiego oraz dzięki przekazaniu przez Urząd Miasta Bełchatów materiału budowlanego, na terenie Szpitala odnowiono ok. 1500 m2 chodników. W ten sposób znacząco poprawiono bezpieczeństwo i komfort przemieszczania się po terenie Szpitala, szczególnie przez osoby o ograniczonej sprawności ruchowej i przez pracowników placówki. Niezaprzeczalnie spektakularny okazał się również efekt wizerunkowo – estetyczny, nie tylko Szpitala, ale również miasta.

W bieżącym roku odnowione zostaną kolejne drogi komunikacyjne. Przedstawiciele władz Miasta Bełchatów pozytywnie odpowiedzieli na prośbę dyrekcji Szpitala i wyrazili zgodę na przekazanie Szpitalowi im. Jana Pawła II materiału budowlanego o wartości ponad 17 tys. zł w postaci kostki brukowej, obrzeży i krawężników. Dzięki tej pomocy kolejne chodniki będą proste i bezpieczne, a otoczenie ładniejsze. O efektach poinformujemy wkrótce:)

 
Zaproszenie dla palaczy
23.05.2016.

Image31 maja od godziny 09:12 w holu głównym Szpitala pracownicy dwóch instytucji: Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej oraz bełchatowskiego Szpitala będą promować zachowania zdrowotne – antytytoniowe.

Dostępne będą materiały edukacyjne dotyczące szkodliwości palenia tytoniu, gadżety tematyczne i możliwość wykonania badania na obecność tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz możliwość pomiaru ciśnienia tętniczego krwi.
 
Konferencja prasowa z udziałem Starosty Powiatu
23.05.2016.

ImageW dniu 19.05.2016r. na terenie Szpitala odbyła się konferencja prasowa z udziałem P. Waldemara Wyczachowskiego –Starosty Bełchatowskiego, P. Pawła Skoczylas – Dyrektora Szpitala oraz P. Andrzeja Kowalskiego – Ordynatora Oddziału chorób wewnętrznych I.

Spotkanie stanowiło okazję do podziękowania przedstawicielowi Zarządu Powiatu za wsparcie finansowe we wdrażanie nowoczesnych technologii w naszej placówce.

Każdego roku bowiem Szpital w Bełchatowie otrzymuje dotację celową ze środków budżetu powiatu bełchatowskiego. W minionym roku wsparcie w kwocie 100 tys. zł zostało wykorzystane dla potrzeb sfinansowania zakupu nowoczesnego aparatu ultrasonograficznego wraz z oprzyrządowaniem dla Oddziału chorób wewnętrznych I (http://www.powiat-belchatowski.pl/menu/nowoczesny-sprzet-dla-szpitala-od-powiatu/1/).

Image 

Zakupiona pozycja jest najnowocześniejszym aparatem usg w regionie. Diagnostyka przy użyciu wdrożonej technologii obrazowania (technologia tworzenia obrazu PureWave), pozwala na uniknięcie konieczności wykonania procedur inwazyjnych np. biopsji w celu oceny stanu organu. Najwyższa jakość obrazu umożliwia niezwykle dokładną ocenę struktur bez konieczności pobierania materiału do badania. Tym samym zachowane zostaje pełne bezpieczeństwo pacjenta diagnozowanego.

W trakcie konferencji p. Andrzej Kowalski – Ordynator Oddziału chorób wewnętrznych I szczegółowo opowiedział o możliwościach aparatu.

Image 

 
 
Wiosna w Szpitalu
06.05.2016.

Zapraszamy do Galerii

 

Image

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 49 - 56 z 220
Top