Skip to content

Start
Projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego
28.03.2014.

Image 

Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie złożył formularz zgłoszeniowy propozycji  projektu pn. „ Odnowienie infrastruktury ruchomej i pomieszczeń Oddziału opieki  paliatywno-hospicyjnej w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II  w Bełchatowie ”do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Bełchatów.

Urząd Miasta Bełchatowa na 2014r. przeznaczył ze środków budżetu 1 mln zł  na pomysły (projekty) mieszkańców. 

Mając więc na uwadze poprawę jakości usług medycznych świadczonych osobom przewlekle chorym, koniecznym jest podjęcie działań zapewniających najwyższe standardy procesu leczniczego. Jest to szczególnie ważne w celu zaspokojenia potrzeb szybko rozwijającej się populacji osób z chorobami nieuleczalnymi czy z chorobami nowotworowymi, stanowiących jedno z głównych zagadnień krajowej i regionalnej polityki ochrony zdrowia.

Czytaj całość…
 
Wizyta akredytacyjna
20.03.2014.
Image
 
Dotacje na doposażenie oddziałów
17.03.2014.

Image 

Samorząd Województwa Łódzkiego w roku bieżący planuje przekazać Szpitalowi Wojewódzkiemu im. Jana Pawła II w Bełchatowie środki finansowe w wysokości 1,3 mln zł na doposażenie Oddziału anestezjologii i intensywnej terapii, Oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej, Oddziału neurochirurgicznego i Oddziału otorynolaryngologicznego. Dotacje zostaną przekazane przede wszystkim na zakupy pozycji sprzętowych niezbędnych w procesie leczenia pacjentów w stanach ciężkich oraz wymagających wzmożonego nadzoru po przebytych zabiegach, a także na odnowienie bazy łóżkowej wymienionych Oddziałów.

Możliwość uzyskania środków finansowych pozwoli również na zwiększenie dostępności do usług medycznych z zakresu otorynolaryngologii. Rocznie w Oddziale otorynolaryngologicznym hospitalizowanych jest ponad 900 osób, z których ponad 700 poddawanych jest zabiegom operacyjnym w znieczuleniu ogólnym.

W ciągu roku wykonywanych jest koło 120 zabiegów z zakresu endoskopowego leczenia i diagnozowania chorób zatok, przy zapotrzebowaniu znacznie większym. Obecne bowiem standardy postępowania w przypadku diagnozowania, a następnie leczenia zatok wskazują na metody z dziedziny endoskopii otorynolaryngologicznej. Kadra medyczna Oddziału posiada kwalifikacje i możliwości personalne do podwojenia liczby przedmiotowych procedur, pod warunkiem dostępności pozycji sprzętowych. Jest to niezwykle istotne, ponieważ zakup instrumentarium optycznego wraz z wyposażeniem pozwoli na skrócenie około 6 miesięcznego czasu oczekiwania na usługi medyczne z zakresu diagnozowania i leczenia zatok, co w aspekcie praktycznym oznacza podniesiecie jakości życia mieszkańców regionu borykających się z bardzo bolesnymi objawami tego typu schorzeń.
 
Przekaż 1% podatku
14.03.2014.

Image 

Przekaż 1% podatku na działalność

Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych "Hospicjum"

KRS 0000088158

NIP 769 18 19 509

Siedziba: 97-400 Bełchatów, ul 1-go Maja 4A

tel. 44 635 83 49, 502 637 905

Kontakt: Oddział opieki paliatywno-hospicyjnej,

Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie

 
Wdrożenie e-radiologii
10.03.2014.

Image 

Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie rok 2014 rozpoczął sukcesem kolejnego projektu unijnego. W lutym zawarł bowiem Umowę o dofinansowanie projektu pn. „ Informatyzacja procesów diagnostycznych w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie – wdrożenie e – radiologii” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013.Projekt ten stanowi kontynuację procesu informatyzacji placówki i jest kolejnym zadaniem współfinansowanym ze środków UE.

Realizacja zadania rozłożona została w okresie 2-letnim ( 2014-2015).

          Zakres inwestycji  w 2014 roku obejmuje:

  1. Zakup i instalację urządzeń sieci komputerowej, a w szczególności: macierz dyskowa (1szt.), switch (4szt.)
  2. Zakup i instalację stacji roboczych (50szt. wraz z klawiaturą, myszką i systemem operacyjnym) dla lekarzy z medycznym monitorem referencyjnym (50 szt.)
  3. Zakup i instalację stacji roboczych (2szt. wraz z klawiatura, myszka i systemem operacyjnym) dla radiologów z dedykowaną kartą (2szt.) i monitorem specjalistycznym (2 szt.)

Zakres inwestycji w 2015 roku obejmuje:

  1. Zakup i instalację specjalistycznego monitora diagnostycznego (4szt.) wraz z zestawem libracyjnym (oprogramowanie 1szt.)
  2. Zakup i instalację platformy serwerowej, a w szczególności: platforma do zarządzania infrastrukturą (1szt.) (oprogramowanie),  UPS (2szt.),  serwer (1szt.)VM Ware (1szt.) (oprogramowanie)
  3. Zakup i instalację oprogramowania bazodanowego (1szt.) dla potrzeb zapisywania i przechowywania wyników badań w formie elektronicznej
  4. Zakup i instalacja oprogramowania narzędziowego – wirtualizacyjnego (1 szt.)
  5. Zakup i instalację oprogramowania radiologicznego typu PACS/RIS (1szt.)
  6. Szkolenie użytkowników (lekarzy radiologów pracujących w Zakładzie diagnostyki obrazowej, techników pracujących w Zakładzie diagnostyki obrazowej, rejestratorki w Zakładzie diagnostyki obrazowej oraz pracowników Sekcji informatycznej).

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 73 - 80 z 195
Top