Skip to content

Szpitale marszałkowskie połączy sieć informatyczna Drukuj Email

Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień podpisał umowy z dyrektorami szpitali, w sprawie budowy ponad 400 km sieci informatycznej i telefonii internetowej w placówkach służby zdrowia podlegających samorządowi województwa. Oprócz dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie umowy podpisali dyrektorzy placówek m.in. z Sieradza, Skierniewic czy Łodzi.

Image 

- Dzięki projektowi Regionalnego Systemu Informacji Medycznej wkraczamy w XXI wiek, jeżeli chodzi o informatyzację i telemedycynę w wojewódzkich placówkach służby zdrowia - uważa marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

 


 

Sieć umożliwi elektroniczną wymianę danych między szpitalami. Każdy lekarz, przy swoim stanowisku pracy, będzie miał wgląd do danych pacjenta. Nie będzie problemów z przekazywaniem danych, chociażby w przypadku przewożenia pacjenta z jednego szpitala do drugiego. Budowa sieci szkieletowej w szpitalach to kolejny etap budowy Łódzkiej Regionalnej Sieci Teleinformatycznej. ŁRST umożliwi dostęp do szerokopasmowego Internetu osobom fizycznym i przedsiębiorcom województwa łódzkiego. Całkowity koszt inwestycji to 71 mln zł.
 
« poprzedni   następny »
Top