Skip to content

Szpital w Bełchatowie kompleksowo dba o Twoje zdrowie Drukuj Email

Szpital w Bełchatowie kompleksowo dba o Twoje zdrowie, teraz także w zakresie PEŁNEJ palety usług onkologicznych. I to na najwyższym, światowym poziomie!

Wszystko dzięki zawartemu dziś porozumieniu pomiędzy Szpitalem Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie, a drugim co do wielkości ośrodkiem onkologicznym w Polsce, czyli Szpitalem im. Kopernika w Łodzi. Umowa, podpisana dzisiaj przez dyrektorów obu placówek stanowi pierwszy element właśnie zainicjowanej, szerokiej sieci onkologicznej w województwie. Gwarantuje pacjentom z powiatu bełchatowskiego i ościennych: korzystanie z badań przesiewowych, działań profilaktycznych, opieki ambulatoryjnej, leczenia szpitalnego i rehabilitacji onkologicznej świadczonych przez najwyższej klasy specjalistów z łódzkiego Kopernika. Dzięki temu, ścieżka diagnostyczna zostanie skrócona do niezbędnego minimum, a zapewnienie transportu usprawni proces terapeutyczny, którego szybkość rozpoczęcia w przypadku chorób nowotworowych ma przecież fundamentalne znaczenie.

Szpital w Bełchatowie nie tylko jest pierwszym w województwie, który będzie współpracował z łódzką placówką w zakresie opieki onkologicznej, ale będzie też istotnym ogniwem przy tworzeniu i realizacji akcji profilaktycznych skierowanych do mieszkańców.

Image 

 
« poprzedni   następny »
Top