Skip to content

Start arrow Usługi szpitalne arrow Oddziały w szpitalu arrow Oddział Obserwacyjno-Zakaźny
Drukuj Email

Oddział Obserwacyjno-Zakaźny

Image
 

Telefony:

KIEROWNIK - 44 63 58 334

Pokój lekarski - 44 63 58 503

Dyżurka pielęgniarska - 44 63 58 337

SEKRETARIAT - 44 63 58 429

 
  • Kierownik - lek. Anna Juryńczyk - specjalista z zakresu chorób zakaźnych  • 1 lekarz specjalista z zakresu chorób zakaźnych
  • 1 lekarz  z I stopniem z zakresu chorób zakaźnych


  • pielęgniarka oddziałowa - mgr Urszula Kowalska
  • 11 pielęgniarek (w tym 2 z licencjatem)
  • Liczba łóżek: 16

Oddział obserwacyjno-zakaźny znajduje się w pawilonie A (III piętro). W Oddziale hospitalizowani są pacjenci zarówno dorośli, jak też dzieci, głównie z obwodu zapobiegawczo-leczniczego Bełchatowa, ale również pacjenci z rejonu Pajęczna, Wielunia i dzieci z rejonu Radomska oraz Piotrkowa Trybunalskiego.

W oddziale znajduje się 11 sal chorych, z których każda posiada własny węzeł higieniczno-sanitarny. Do schorzeń hospitalizowanych w Oddziale należą: nieżyty żołądkowo-jelitowe głównie infekcyjne, choroby wątroby, żółtaczki do diagnostyki, zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu i inne choroby zakaźne. Oddział wyposażony jest m. in. w aparat EKG, inhalatory, inkubator, zestaw do intubacji, ssaki elektryczne, pompy infuzyjne, glukometr. Lekarze zatrudnieni w oddziale przyjmują również pacjentów ambulatoryjnych w Poradni chorób zakaźnych i udzielają konsultacji w innych oddziałach Szpitala.

W Oddziale całodobowo pełniony jest dyżur lekarski. Oddział posiada własną Izbę przyjęć.

Image

 
 
« poprzedni   następny »
Top