Skip to content

Drukuj Email

Oddział Urologiczny

Image
 

Telefony:

Ordynator - 44 63 58 492

Pokój lekarski - 44 63 58 578

Dyżurka pielęgniarska - 44 63 58 476

SEKRETARIAT - 44 63 58 252

 
 • Ordynator - dr n. med. Piotr Marks - specjalista w zakresie urologii • dr n. med. Roman Pawłowicz - chirurg specjalista urolog
 • lek. Włodzimierz Błaszkiewicz - chirurg specjalista urolog
 • lek. Mariola Matyjaszczyk - chirurg specjalista urolog
 • lek. Miłosz Olczyk - specjalista urolog
 • lek. Adam Jędrzejczyk - mł. asystent
 • lek. Kami Krawiec - specjalista z medycyny ratunkowej, w trakcie specjalizacji z urologii
 • lek. Arkadiusz Pawlik - rezydent


 • pielęgniarka oddziałowa - mgr pielęgniarstwa Anna Pawelus
 • personel pielęgniarski: 17 pielegniarek (w tym 1 mgr pielęgniarstwa, 2 specjalistki pielęgniarstwa chirurgicznego, 2 licencjaty pielęgniarstwa)
 • Liczba łóżek: 25

Oddział jako samodzielna komórka Szpitala powstał w styczniu 1999 roku w wyniku przekształcenia z pododdziału urologii, istniejącego od roku 1989. Dysponuje nowoczesną aparaturą diagnostyczną i leczniczą, posiada nowoczesny aparat USG (firmy BK z kompletem głowic i przystawek do wykonywania zabiegów i biopsji TRUS). Istnieje możliwość wykonywania wszelkich badań obrazowych, łącznie z badaniami tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego.

Oddział dysponuje dwoma salami endoskopowymi, diagnostyczną i operacyjną, oraz salą do zabiegów otwartych.

Do najczęściej wykonywanych zabiegów endoskopowych w oddziale należą zabiegi kruszenia kamieni w moczowodzie (URSL), w nerce (PCNL) i pęcherzu moczowym, przezcewkowej elektroresekacji gruczolaka prostaty (TURP), oraz guzów pęcherza moczowego (TURBT). Na drodze endoskopowej leczone są również zwężenia cewki i stwardnienie szyi pęcherza moczowego, założenie lub wymiana cewnika "Doppel J".

Na bloku operacyjnym wykonywane są zabiegi otwarte w zaawansowanych chorobach nowotworowych, między innymi: przezootrzewnowe nefrektomie, limfadenektomie zaotrzewnowe w nowotworach jąder, cystektomie z wytwarzaniem jelitowego pęcherza zastępczego i prostatektomie radykalne. Przeprowadzane są także operacje korekcji wad układu moczowego, wszczepiane są taśmy w wysiłkowym nietrzymaniu moczu (TOT).

Pod kontrolą ultrasonograficzną nakłuwane są torbiele nerek, zakładane przezskórne przetoki nerkowe (PPN) oraz wykonywane są biopsje stercza.


Oddział ściśle współpracuje z Kliniką Urologii UM i Ośrodkiem Onkologii Szpitala im. M. Kopernika w Łodzi, oraz z Zakładem Genetyki Medycznej UM w Łodzi.

W zintegrowanej z oddziałem poradni urologicznej prowadzimy działalność diagnostyczną i konsultacyjną przed przyjęciem chorego do oddziału, opiekę pooperacyjną, jak również leczymy przewlekle chorych.

Image

W celu utrzymania jak najwyższej jakości usług urologicznych, lekarze zatrudnieni w oddziale uczestniczą w posiedzeniach, kursach i zjazdach naukowych organizowanych na terenie kraju i zagranicy. Oddział posiada akredytację do kształcenia adeptów urologii (2 miejsca), a także do prowadzenia staży kierunkowych (1 miejsce).
 
 
« poprzedni   następny »
Top